جانشینی علی (ع) در غدیر خم

EN

02188101296

۱۳۹۶/۶/۱۷ جمعه
(0)
(0)
جانشینی علی (ع) در غدیر خم
جانشینی علی (ع) در غدیر خم
پیامبر فرمود: مردمان! کیست سزاوارتر از شمایان به شما؟ گفتند: خداوند و رسول او. آن‏گاه فرمود: آن‏که من سرپرست اویم، پس این على ولى و سرپرست اوست. خداوندا! پذیراى ولایت او را دوست بدار و دشمن او را دشمن دار و یار او را یارى کن و رهاکننده‏ى او را تنها گذار.
هان مردمان! این على است برادر و وصى و نگاهبان دانش من و جاى‏نشین من در میان امّت و ایمان آورندگان به من و بر تفسیر کتاب خدا. او مردمان را به سوى خدا بخواند و به آن‏چه موجب خشنودى اوست، عمل کند و با دشمنان او ستیز نماید.
 
او سرپرست فرمانبردارى خدا باشد و بازدارنده از نافرمانى او. همانا اوست جانشین رسول‏اللَّه و فرمانرواى ایمانیان و از سوى خدا، پیشواى هدایتگر. اوست پیکارکننده‏ى با پیمان‏شکنان و رویگردانان از راستى و درستى و به‏دررفتگان از دین.
 
خداوند فرماید: «فرمان من دگرگونى نمى‏پذیرد». (ق / 29) پروردگارا! اکنون به فرمان تو مى‏گویم: خداوندا! دوست‏داران او را دوست دار و دشمنانش را دشمن. پشتیبانان او را پشتیبانى و یارانش را یارى کن و خوددارى‏کنندگان از یارى‏اش را رها کن. ناباورانش را از مهرت بِران و خشم خود را بر آنان فرود آور.
 
معبودا! تو خود در هنگام بیان ولایت على و برپایى او فرمودى: «امروز آیین شما را به کمال و نعمتم را براى شما تمام نمودم و با خشنودى، اسلام را دین شما قرار دادم». (مائده / 3) و فرمودى: «همانا، دین نزد خدا تنها اسلام است» (آل‏عمران / 19)
 
و نیز فرمودى: «و آن‏که به جز اسلام دینى بجوید؛ از او پذیرفته نبوده، در جهان دیگر، در شمار زیان‏کاران خواهد بود». (آل‏عمران / 85) خداوندا! تو را گواه مى‏گیرم که پیام تو را به مردمان رساندم.
 
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده